Literatura
Českou reklamu můžete dát k Vánocům
Petr Čtvrtníček pokřtil 7. listopadu v prostoru Galerie Langhans knihu Česká reklama autora Jaroslava Krupky, která vypráví příběh českých reklam od dob socialismu až po současnost. Dílo ale není nudným historickým vyprávěním, ba naopak…
Chcete si půjčit knížku o půlnoci?
Můžete si v ní půjčit knížky, ale za půjčení nic neplatíte, když knížku včas nevrátíte, nepošle vám upomínku, a když ji ztratíte, nevynadá vám. Je otevřená 24 hodin denně, to pro případ, že byste dostali chuť číst si, když nemůžete usnout. Pouliční knihovna.
Politická satira Spejbla a Hurvínka
Dnešní svět je tak špatný a zkažený, že už ani dřevěné loutky Spejbl, Hurvínek, Mánička a paní Kateřina nemlčí a cítí povinnost vyjádřit se k aktuálním tématům. Zamyslíme-li se nad tím, co dřevění hrdinové kritizují, dojde nám nejen to, že se nemýlí, ale i to, že jsou dnes jedněmi z mála, kteří se nebojí otevřeně mluvit.
Neznámé slasti rockové a populární hudby
Hudební publicista Vojtěch Lindaur se ve své nové knize Neznámé slasti ujímá nelehkého úkolu a předkládá čtenářům vývoj rockové a populární hudby od první vlny punku do současnosti. Kniha nese podtitul Příběhy rockových revolucí 1972-2012, který ji přesně vystihuje. Vojtěch Lindaur totiž historii rocku a popu vypravuje jako jeden velký příběh.
Knihovna Václava Havla
Slyšeli jste už o letišti Václava Havla nebo o jiných místech, která mají nést jeho jméno? Tato místa prozatím nevznikla, ale knihovna Václava Havla existuje již od roku 2004. Je místem, které oslavuje celoživotní dílo Václava Havla a nyní i místem, které uchovává vzpomínku na tohoto světově proslulého českého prezidenta stále živou.
Hledejme nejen na googlu, ale i v paměti
Zapomínáte na narozeniny svých blízkých, co máte koupit, kde jste nechali auto, co jste se naučili ve škole nebo pro co jste šli do ledničky? Kniha „Šetři se, Einsteine“ s podtitulem „Jak si zapamatovat úplně cokoli„ slibuje, že vás vysvobodí z vašich problémů s pamětí.
Jára Cimrman zanechal stopy po celém Česku
Nemůžeme se s ním setkat, neexistuje, ale můžeme navštívit místa, na kterých posnídal, přespal, byl, nebo naopak vůbec nebyl. Těchto míst existuje v České republice minimálně přes dvě desítky a právě na nich zanechal slavný český génius Jára Cimrman svůj otisk (někdy doslova).
Pražský tanec smrti: kniha o (konci) utrpení
Kniha Pražský tanec smrti s podtitulem Ze dnů „osvobození“ v roce 1945 autorky Olgy Barenyiové je i není dílem o květnovém povstání, konci války a konci utrpení. O osvobození se v ní sice píše, ale jeho definice je poněkud jiná, než jsme zvyklí.
Další články...
Kam zajít dál?
-
Českou reklamu můžete dát k Vánocům
Petr Čtvrtníček pokřtil 7. listopadu v prostoru Galerie Langhans knihu Česká reklama autora Jaroslava Krupky, která vypráví příběh českých reklam od dob socialismu až po současnost. Dílo ale není...
-
Chcete si půjčit knížku o půlnoci?
Můžete si v ní půjčit knížky, ale za půjčení nic neplatíte, když knížku včas nevrátíte, nepošle vám upomínku, a když ji ztratíte, nevynadá vám. Je otevřená 24 hodin denně, to pro případ, že byste...
-
Hledejme nejen na googlu, ale i v paměti
Zapomínáte na narozeniny svých blízkých, co máte koupit, kde jste nechali auto, co jste se naučili ve škole nebo pro co jste šli do ledničky? Kniha „Šetři se, Einsteine“ s podtitulem „Jak si...
-
Jára Cimrman zanechal stopy po celém Česku
Nemůžeme se s ním setkat, neexistuje, ale můžeme navštívit místa, na kterých posnídal, přespal, byl, nebo naopak vůbec nebyl. Těchto míst existuje v České republice minimálně přes dvě desítky a...
Mezi námi