3. říjen 2012

Nastal čas tanečních: "Pánové zadejte se"

Taneční kurzy„Pánové zadejte se!“ tak přesně tato věta mi zní v uších ještě teď, pár let po absolvování tanečních kurzů. Spolu s ní se mi ihned vybaví onen taneční sál, naparáděné dívky nervózní z toho, kdo pro ně přijde a v řadě nastoupení chlapci v oblecích.

Ti netrpělivě čekají na tento povel, aby vyběhli a mohli říct větu: „Smím prosit“ té nejhezčí dívce v sálu.

Tato vzpomínka u mě vyvolává na jedné straně dávku nostalgie, ale na té druhé radost z toho, že to vše nemusím absolvovat znovu. Ten, kdo taneční kurzy pro mládež v minulosti také navštěvoval mi dá jistě za pravdu. Ten, kdo ne se o nich jistě rád něco dozví. Ostatně pokud se tanečním něco nedá upřít, je to jejich tradice trvající již desítky let.

Počátky vzniku tanečních kurzů pro mládež se v Čechách začaly objevoval již ve 30.letech 19.století, kdy obecně docházelo k rozvoji české kultury, tance nevyjímaje. Tato tradice s drobnými přestávkami vydržela až do dob dnešních, kdy se mladá generace v kurzech učí kromě tance, také správnému společenskému chování a základům etikety.
I proto patří v dnešní době návštěva tanečních kurzů k událostem, kterých se většina mladých, dobrovolně či nedobrovolně, účastní.

Nabídka tanečních škol je opravdu široká, obzvláště v hlavním městě si můžete vybrat hned z několika desítek. Vybírat můžete podle tradice dané školy, velikosti či honosnosti sálů, místa konání plesů či podle sympatičnosti tanečních mistrů. Co se týče ceny kurzů, tak ta je u všech tanečních škol vesměs podobná. Cena kurzu zahrnujícího 18 tanečních lekcí se pro dívky obvykle pohybuje okolo 3 500,- a chlapci mívají kurzy zpravidla o tisícikorunu levnější.

Na místě je tedy podotknout, že se jedná o záležitost celkem nákladnou, připočteme-li k tomu ještě výdaje spojené s pořizováním vhodného společenského oděvu a obuvi. I přesto jsou, ale taneční událostí, kterou je v mladém věku dobré absolvovat. Ať už kvůli tanci, anebo zážitkům, které zde jistojistě zažijete a po čase je budete s humorem vyprávět.

Pokud byste taneční kurzy také rádi absolvovali a jediné co vám v přihlášení se do nich brání je poněkud vyšší věk, tak nezoufejte! Existuje velké množství tanečních škol, které kromě zmiňovaných kurzů pro mládež nabízejí také kurzy pro vysokoškoláky a dospělé.

Pokud ještě nejste do kurzů přihlášeni a rádi byste to napravili ještě je možnost.
I přesto, že sezóna tanečních kurzů začíná právě teď, tedy začátkem října, dají se sehnat kurzy, které ještě nejsou zcela naplněné a čekají třeba právě na vás.

Na závěr bych jen zdůraznila, že jsou taneční kurzy v Čechách a Slovensku ve spojení s dlouhou tradicí ve světě raritou, která nemá obdoby. A tak hoďme se do gala a vyrazme plesat!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Anglicky snadno, rychle a zábavně

  Starý rok skončil, nový je tu a před vámi na stole opět leží dlouhý seznam předsevzetí, která jste si dali? Zhubnout, urovnat rodinné vztahy, přestat kouřit, naučit se anglicky…Co takhle letos...

 • Co přinesou letní jazykové kurzy

  Léto skýtá v sobě nekonečné množství možností, které žádné jiné roční období nenabízí. Festivaly, stanování, dovolené u moře, víkendy na cyklostezkách. A také letní jazykové kurzy. Právě dovolená...

 • Jazykové kurzy i tlumočení

  Plánujete v létě strávit dovolenou v zahraničí a dříve než vyjedete poznávat cizí historické památky a zahraniční kulturu, rádi byste si procvičili své jazykové schopnosti? Přihlaste se do...

 • Lesk a bída jazykových škol

  Každý, kdo občas cestuje metrem, si nemůže nevšimnout nesčetných reklam na různé školy, které slibují zlepšení našich dovedností v oblasti cizích jazyků. Jedni lákají na kluka se šíleným účesem,...

Mezi námi

top