Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu
3. říjen 2012

Nastal čas tanečních: "Pánové zadejte se"

Taneční kurzy„Pánové zadejte se!“ tak přesně tato věta mi zní v uších ještě teď, pár let po absolvování tanečních kurzů. Spolu s ní se mi ihned vybaví onen taneční sál, naparáděné dívky nervózní z toho, kdo pro ně přijde a v řadě nastoupení chlapci v oblecích.

Ti netrpělivě čekají na tento povel, aby vyběhli a mohli říct větu: „Smím prosit“ té nejhezčí dívce v sálu.

Tato vzpomínka u mě vyvolává na jedné straně dávku nostalgie, ale na té druhé radost z toho, že to vše nemusím absolvovat znovu. Ten, kdo taneční kurzy pro mládež v minulosti také navštěvoval mi dá jistě za pravdu. Ten, kdo ne se o nich jistě rád něco dozví. Ostatně pokud se tanečním něco nedá upřít, je to jejich tradice trvající již desítky let.

Počátky vzniku tanečních kurzů pro mládež se v Čechách začaly objevoval již ve 30.letech 19.století, kdy obecně docházelo k rozvoji české kultury, tance nevyjímaje. Tato tradice s drobnými přestávkami vydržela až do dob dnešních, kdy se mladá generace v kurzech učí kromě tance, také správnému společenskému chování a základům etikety.
I proto patří v dnešní době návštěva tanečních kurzů k událostem, kterých se většina mladých, dobrovolně či nedobrovolně, účastní.

Nabídka tanečních škol je opravdu široká, obzvláště v hlavním městě si můžete vybrat hned z několika desítek. Vybírat můžete podle tradice dané školy, velikosti či honosnosti sálů, místa konání plesů či podle sympatičnosti tanečních mistrů. Co se týče ceny kurzů, tak ta je u všech tanečních škol vesměs podobná. Cena kurzu zahrnujícího 18 tanečních lekcí se pro dívky obvykle pohybuje okolo 3 500,- a chlapci mívají kurzy zpravidla o tisícikorunu levnější.

Na místě je tedy podotknout, že se jedná o záležitost celkem nákladnou, připočteme-li k tomu ještě výdaje spojené s pořizováním vhodného společenského oděvu a obuvi. I přesto jsou, ale taneční událostí, kterou je v mladém věku dobré absolvovat. Ať už kvůli tanci, anebo zážitkům, které zde jistojistě zažijete a po čase je budete s humorem vyprávět.

Pokud byste taneční kurzy také rádi absolvovali a jediné co vám v přihlášení se do nich brání je poněkud vyšší věk, tak nezoufejte! Existuje velké množství tanečních škol, které kromě zmiňovaných kurzů pro mládež nabízejí také kurzy pro vysokoškoláky a dospělé.

Pokud ještě nejste do kurzů přihlášeni a rádi byste to napravili ještě je možnost.
I přesto, že sezóna tanečních kurzů začíná právě teď, tedy začátkem října, dají se sehnat kurzy, které ještě nejsou zcela naplněné a čekají třeba právě na vás.

Na závěr bych jen zdůraznila, že jsou taneční kurzy v Čechách a Slovensku ve spojení s dlouhou tradicí ve světě raritou, která nemá obdoby. A tak hoďme se do gala a vyrazme plesat!

Komentáře  

 
# JohnSmithk121 2018-10-04 19:23
obviously like your website but you have to check the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to tell the truth nevertheless Ill definitely come back again. dgkggdggfecdaae e
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Nastal čas tanečních: "Pánové zadejte se" - City ZoneNan 2018-10-24 17:16
I have noticed you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn additional
bucks every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

My page - BestArnold: [censored]s://M ightyBrooks.blo gspot.co.uk
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Nastal čas tanečních: "Pánové zadejte se" - City ZoneReina 2018-10-31 10:33
This design is spectacular! You obviously know how to keep a reader entertained.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Great job.
I really enjoyed what you had to say, and more
than that, how you presented it. Too cool!

Feel free to surf to my website: seks randki: [censored]s://w ww.xvideos.com/ tags/seks-anons e
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Nastal čas tanečních: "Pánové zadejte se" - City ZoneWilly 2018-10-31 17:04
I see you don't monetize your website, don't waste
your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for
more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

My webpage: BestLionel: [censored]s://F ollowShelli.blo gspot.se
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Anglicky snadno, rychle a zábavně

  Starý rok skončil, nový je tu a před vámi na stole opět leží dlouhý seznam předsevzetí, která jste si dali? Zhubnout, urovnat rodinné vztahy, přestat kouřit, naučit se anglicky…Co takhle letos...

 • Co přinesou letní jazykové kurzy

  Léto skýtá v sobě nekonečné množství možností, které žádné jiné roční období nenabízí. Festivaly, stanování, dovolené u moře, víkendy na cyklostezkách. A také letní jazykové kurzy. Právě dovolená...

 • Jazykové kurzy i tlumočení

  Plánujete v létě strávit dovolenou v zahraničí a dříve než vyjedete poznávat cizí historické památky a zahraniční kulturu, rádi byste si procvičili své jazykové schopnosti? Přihlaste se do...

 • Lesk a bída jazykových škol

  Každý, kdo občas cestuje metrem, si nemůže nevšimnout nesčetných reklam na různé školy, které slibují zlepšení našich dovedností v oblasti cizích jazyků. Jedni lákají na kluka se šíleným účesem,...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top