Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Sport

17. prosinec 2012

Zimní bruslení v Praze

Zimní bruslení v Praze

Blížící se zima přináší spoustu způsobů, jak využít volný čas. Možnosti, ke kterým se těžko přes léto dostaneme, nám můžou zpříjemnit brzy začínající večery. Jednou takovou zábavou je lední bruslení. Už jste vyzkoušeli některý z pražských zimních stadionů?

Jedním z nejoblíbenějších „kluzáků“ je ten ve sportovním areálu Na Františku na Praze 1. Jeho venkovní ledová plocha o rozměrech 40 x 20 metrů láká dospělé i jejich ratolesti. Vyrazili byste, ale nemáte brusle? Při kluzišti funguje půjčovna a dokonce i broušení bruslí. Otevírací doba je příznivá, a to i pro rodiny, naleznete ji na http://www.hristenafrantisku.cz/brusleni.php.

Dalším zimním stadionem nabízejícím možnost veřejného bruslení je Nikolajka. Nachází se v Praze 5 a zabruslit si na něm můžete každý víkend v odpoledních hodinách (http://www.nikolajka.eu/rozvrh-hodin-1-78.html) za pouhých 40 korun. V provozu bude i přes vánoční prázdniny, což jistě potěší všechny školáky.

Oblíbená je také Ice Arena Letňany. I tam si můžete zapůjčit brusle, ovšem po předchozím objednání. Arena nabízí možnost zakoupení permanentky pro vášnivé bruslaře a jako jedna z mála je v provozu od září do června. Otevírací dobu naleznete na http://icearena.cz/index.php?t=brusleni.

Lákavou možností, kam se také za bruslením vydat, je Kluziště na Ovocném trhu. To se každoročně stává ledovou plochou, která láká desítky a desítky nadšenců tohoto sportu. Loňské bruslení se stalo jubilejním desátým ročníkem, kdy kluziště fungovalo. Letos by to snad nemělo být jinak.

Další uměle vytvořené venkovní kluziště můžete navštívit přímo v prostorách obchodního domu, neboť již tento měsíc Nákupní Galerie Harfa ze své střechy vykouzlí stadion pro veřejnost. Prostor, který přes rok funguje jako multifunkční hřiště určené k mnoha outdoorovým aktivitám, ani v zimě nespí. Můžete se tak těšit na 30 x 20 metrů ledové plochy.

Lední bruslení je jeden z mála rekreačních sportů, které přináší opravdu hodně zábavy. Nese sebou nostalgickou vzpomínku na dobu dřívější, pro některé z nás i na dětství a naopak těm nejmenším přinese spoustu radosti a smíchu. A při troše opatrnosti se to dá zvládnout i bez modřin.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Acrobat Show s legendárními Flying Bulls

  V neděli 16.9. se uskuteční na letišti Příbram - Dlouhá Lhota akrobatická letecká show XVI. Acrobatshow- XII. Memoriálu M. Stáhalíka. Jako hlavní hvězda leteckého dne se představí legendární...

 • Adrenalinový zážitek místo praktického dárku

  Možná to také znáte. Narozeniny osoby vám blízké se nezadržitelně blíží a vy nevíte, čím byste ji obdařili. Každý rok nad tímto dilematem přemýšlíte nespočet hodin, nachodíte desítky kilometrů po...

 • Bazén Šutka se konečně otevírá

  Po několika desetiletích od doby, kdy se začal stavět, byl nyní po mnoha průtazích konečně dokončen. Ano, řeč je o bazénu Šutka, jež nyní konečně přestane hyzdit své okolí a naopak se stane vítanou...

 • Běh pro gorily odstartuje v hlavním městě

  Třetí ročník charitativního Běhu pro gorily odstartuje v sobotu 2. června na Hradčanském náměstí. Závodníci v maskách primátů absolvují trasu dlouhou 5,1 kilometru, která bude končit na náměstí...

Mezi námi

Partner sekce Sport

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top