Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Sport

13. červenec 2012

Jak můžete jezdit Prahou na kole?

Prahou na koleMáte pocit, že v Praze je příliš mnoho kopců, aut a turistů na to, aby se v ní dalo jezdit na kole? Tak potom se mýlíte. Projet hlavní město a jeho okolí křížem krážem na svém, či vypůjčeném kole, můžete i vy, a vůbec nemusíte být doručovacím kurýrem nebo cyklistickým závodníkem.

Cyklistických tras se v Praze nachází nepočítaně, určitě mnohem víc, než byste čekali. K tomu, abychom je zde všechny vyjmenovali a popsali, by nám jeden článek nestačil, a proto jsme pro vás vybrali ty nejdůležitější informace a odkazy na webové stránky, na kterých lze nalézt vše potřebné.

V Praze existuje systém číslovaných cyklotras značených A1-A9999. Cyklotrasy se nacházejí především mimo centrum a jsou značené směrovými šipkami a žlutými značkami. Jejich sledování vyžaduje jistou pozornost, a proto je vždy vhodné mít s sebou pro jistotu i aktuální cyklomapu. Tu lze stáhnout zde či si ji zdarma vyzvednout např. na úřadech všech městských částí.

Nejen okrajovými částmi Prahy, ale i centrem se dá projet na kole. Na stránkách www.prahounakole.cz lze nalézt celkem 11 tras centrem města, které vedou vedlejšími uličkami, parkovými cestami, nepoužívanými chodníky… Mapky na těchto stránkách jsou navíc doplněny fotografiemi pro snadnější orientaci a snadnější průjezd městem.

I tak je však třeba v centru dbát zvýšené opatrnosti. Problematický je především dvoukilometrový úsek na Praze 1 přes Smetanovo a Masarykovo nábřeží, kudy vede cyklistická trasa A2. V tomto úseku se vyskytuje mnoho turistů, je v něm hustý provoz a jízdu na kole zde komplikují i dlažební kostky. 

Projet centrem na kole je tak mnohdy vhodnější v doprovodu odborníků. Např. firma City bike organizuje dvouhodinové projížďky po Praze s průvodcem.

Půjčovna elektrokol s pohonem I Like E-Bike nabízí půjčení elektrokol  s GPS cyklonavigací pro méně fyzicky zdatné jedince nebo zkrátka pro ty, kteří s sebou nemají sportovní oblečení. Kola z půjčovny I Like E-bike tak mohou zpestřit nejedno rande.

Dokonce i v případě nejste-li příznivci kol, můžete si Prahu prohlédnout, aniž byste museli všechny památky a zajímavá místa obejít pěšky. Stačí navštívit např. stránky www.segway-point.cz a vyrazit do velkoměsta na segwayi - elektrickém zařízení, které samostatně udržuje rovnováhu a ovládat se ho naučí každý za pár minut.

Zkrátka nebojte se a vyměňte pro jednou obyčejnou chůzi či jízdu dopravními prostředky za něco nezvyklého. Jízda na kole šetří nejen čas a peněženku, ale i životní prostředí. Blahodárně působí na vaše zdraví, a pokud se budete řídit našimi radami, užijete si při ní i spoustu zábavy a uvidíte Prahu tak, jak jste ji ještě neviděli – z cyklistického sedla. A pokud jste fanda spíše do kolečkovýh bruslí, zjistěte si kam vyrazit na in-line brusle v Praze.

 

Komentáře  

 
# Jak můžete jezdit Prahou na kole? - City ZoneColleen 2018-05-09 14:12
Cục Phòng vệ Bờ thiet bi giam sat hanh trinh tot nha (June: [censored]s://c orreption.com/w iki/User:TaylaD qs8736)ển Mỹ
vận hành dịch vụ sửa lỗi này.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Acrobat Show s legendárními Flying Bulls

  V neděli 16.9. se uskuteční na letišti Příbram - Dlouhá Lhota akrobatická letecká show XVI. Acrobatshow- XII. Memoriálu M. Stáhalíka. Jako hlavní hvězda leteckého dne se představí legendární...

 • Adrenalinový zážitek místo praktického dárku

  Možná to také znáte. Narozeniny osoby vám blízké se nezadržitelně blíží a vy nevíte, čím byste ji obdařili. Každý rok nad tímto dilematem přemýšlíte nespočet hodin, nachodíte desítky kilometrů po...

 • Bazén Šutka se konečně otevírá

  Po několika desetiletích od doby, kdy se začal stavět, byl nyní po mnoha průtazích konečně dokončen. Ano, řeč je o bazénu Šutka, jež nyní konečně přestane hyzdit své okolí a naopak se stane vítanou...

 • Běh pro gorily odstartuje v hlavním městě

  Třetí ročník charitativního Běhu pro gorily odstartuje v sobotu 2. června na Hradčanském náměstí. Závodníci v maskách primátů absolvují trasu dlouhou 5,1 kilometru, která bude končit na náměstí...

Mezi námi

Partner sekce Sport

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top