12. září 2012

Vinobraní na Pražském hradě

Vinobraní na pražském hraděJste-li milovníky vína a litujete, že nemůžete žít na jižní Moravě, tak 15. a 16. září rozhodně můžete přestat truchlit. Právě o tomto víkendu se totiž koná již 7. ročník akce s názvem Vinobraní na Pražském hradě.

Toužíte-li ochutnat dobrá moravská a česká vína, vydejte se do Míčovny. U vchodu obdržíte degustační skleničku a pak už můžete ochutnávat a ochutnávat, dokud neobjevíte své vysněné víno. Pokud jste spíše než milovníkem klasického vína fanouškem pravého moravského burčáku, ani tehdy nezoufejte. I vy si totiž přijdete na pražském vinobraní na své.

Čerstvě lisovanou hroznovou šťávu pak ocení především děti. (Nejen) pro ně je ostatně připraven bohatý doprovodný program včetně ukázky lisování hroznového vína na replice historického lisu, ukázek tradičních řemesel (hrnčířství, košíkářství, bednářství…) nebo třeba vystoupení šermířů.

V oba dva dny se děti mohou zapojit do speciálně připraveného programu s názvem „Dětský víkend s příběhem Pražského hradu na téma Zlatá bula sicilská“. Program startuje na severním palácovém dvorku vždy v 10 hodin a trvá až do páté hodiny odpolední. Odměnou pro děti je zmrzlina, malý dárek a především nevšední zážitek.

Zdá se vám to stále málo a máte dojem, že k pravému vinobraní patří ještě něco víc? Že k němu patří především dobrá zábava? Ano, máte pravdu. O zábavu a vytvoření pohodové atmosféry se proto na Pražském hradě postará několik cimbálových muzik a dětských folklórních souborů.

A pokud se vám z té opojné chuti vína a zvuků cimbálu či houslí zatočí hlava, i pak pro vás máme řešení. Vydejte se se zahradníky a průvodci Správy Pražského hradu na prohlídku tzv. produkčních zahrad s Masarykovým včelínem.

Vstupné na celou akci je zdarma, pouze do Míčovny na ochutnávku vín je třeba zaplatit 50 Kč. V ceně je však i degustační sklenička a příslib nespočtu opojným vůní a chutí. Více informací o Vinobraní na Pražském hradě můžete najít na stránkách www.kulturanahrade.cz .

Foto: www.kulturanahrade.cz

Komentáře  

 
# Vinobraní na Pražském hradě - City ZoneNancy 2014-10-10 09:42
Thanks for another excellent article. The place else could anybody get that type
of info in such a perfect manner of writing? I have a presentation subsequent week, and I'm on the search for such info.


My site sex shops: [censored]://ww w.lolatoys.com
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Vinobraní na Pražském hradě - City ZoneJodi 2015-01-29 06:26
My family all the time say that I am wasting my time here at web, except I know I
am getting know-how everyday by reading thes fastidious articles.


Check out my weblog: We-Vibe 4: [censored]://lo latoys.com/es/w e-vibe-4-plus.h tml
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Čím potěšíte milovníka piva?

  České pivo je v Čechách i zahraničích známou značkou, která dokonce nese i chráněné zeměpisné označení. Tento kvašený mok je v hospůdkách i domácnost hojně oblíben. Dokonce ani nedělí své...

 • Dyzajn Márket představí autorskou tvorbu

  Prodejní výstava autorské tvorby Dyzajn Márket proběhne v neděli 16. 12. 2012 od 10:00 do 19:00 hodin na piazzetě Nové scény Národního divadla. Svou původní tvorbu představí více jak 90 českých a...

 • Fashion markety bojují proti konfekci

  Také se vám zdá, že pokaždé, když přestoupíte z metra do metra či změníte linku tramvaje, jako by tam jeli stále ti stejní lidé? Džiny nijakého střihu, tmavě či světle modré, navlečené na mužích i...

 • Halloween versus Dušičky

  Všichni to jistě znáte. Oranžové dýně, obrázky čarodějnic a kostlivců na každém rohu a děti v nejrůznějších strašidelných maskách. Halloween. Na druhé straně pak decentní a nenápadný svátek Památka...

Mezi námi

top