Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Cestování

4. únor 2014

Kam v Praze za historií dopravy

Tramvaje v PrazePokud jste fanoušky nejrůznějších dopravních prostředků, od jízdních kol a motocyklů, až po automobily, tramvaje nebo dokonce letadla, je pro vás Praha tím pravým místem k životu. Kam konkrétně se ale máte vydat za historií dopravy? To vám prozradí následující článek.

Expozice historie v Národním technickém muzeu

Stálá expozice v tzv. dopravní hale Národního technického muzea vás přenese do dávných časů. Prohlédnout si zde budete moci první automobily poháněné spalovacím, ale také parním motorem, motocykly od konce 19. století nebo třeba ukázky železniční techniky. Zvednete-li oči ke stropu, spatříte na něm zavěšená letadla, z kterých se vám zatají dech a do kterých byste s největší pravděpodobností sami nikdy nesedli.

Národní technické muzeum se nachází v Kostelní ulici 42 na Praze 7 a veřejnosti je přístupné každý všední den kromě pondělí od 9:00 do 17:30 hodin. O víkendech pak má otevřeno od 10 do 18 hodin.

Muzeum MHD ve Střešovicích

V Muzeu městské hromadné dopravy Střešovicích se nachází velmi rozsáhlá sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v Praze. Nechybí tu autobusy ani tramvaje, některé ještě dokonce tažené koňmi. Na vlastní kůži si zde můžete vyzkoušet, jak se vám bude sedět na nejrůznějších typech sedaček, z nichž některé ještě dnes můžete běžně spatřit v městských hromadných prostředcích. Nevýhodou muzea je snad pouze to, že si všechny tramvaje a autobusy musíte prohlížet pouze zvenku a dovnitř smíte pouze nahlédnout, nikoliv vejít.

Muzeum se nachází v Patočkově 4 na Praze 6 přímo u zastávky Vozovna Střešovice. Otevřeno je o sobotách, nedělích a svátcích v době od 9.00 do 17.00 hodin.

Království železnic

Expozici největší modelové železnice v České republice najdete v Praze na Andělu. Navštívit ji můžete celoročně od pondělí do neděle vždy od 9:00 do 19:00 hodin. K vidění tu jsou stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků. Modely aut si na křižovatkách dávají přednost a obdivovat zde můžete i střídání dne a noci.

Pokud jste tedy fanouškem dopravy a zajímá vás její historie, určitě vyrazte na některé z těchto míst a ponořte se do minulosti.

Foto: Dopravní podnik hlavního města Praha

Komentáře  

 
# Výstavakožuriková 2014-02-06 12:22
Zajímavé.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Kam v Praze za historií dopravy - City ZoneMia 2014-11-09 12:37
Excellent, what a blog it is! This blog provides helpful
information to us, keep it up.

my web page; online sex shop (lolatoys.com: [censored]://lo latoys.com)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Kam v Praze za historií dopravy - City ZoneCara 2014-12-12 08:26
This is a very good tip especially to those fresh to the
blogosphere. Short but very precise info… Many thanks for sharing this one.
A must read post!

Feel free to visit my web site; we vibe 3: [censored]://lo latoys.com/es/w e-vibe-4-plus.h tml
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Kam v Praze za historií dopravy - City ZoneGeraldine 2015-02-01 02:47
Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post and the rest of the site
is also very good.

Also visit my web site; tienda erótica: [censored]://lo latoys.com/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Pneumatiky pro každé auto

  Pneumatiky nejsou žádná věda, i když by se to tak na první pohled mohlo zdát. Pneumatiky musí být kvalitní a mít správnou velikost a výšku dezénu. Pro zimní i letní období musíme volit speciální...

 • Autem do města i terénu?

  Trendem posledních let při výběru automobilu do města se stále častěji stávají vozy z kategorie SUV nebo přímo terénní. Jedním z hlavních reprezentantů této třídy je Land Rover. Člověk si představí...

 • Celý Václavák bez aut jednou za měsíc

  V neděli 6. května se letos již podruhé uzavře na jeden den Václavské náměstí automobilové dopravě. Václavák bez aut si budou moci návštěvníci užívat již od 8.00 do 18.00 hodin. V 10:00 hodin začne i...

 • Cestovatelský festival Kolem Světa

  Ve dnech 23. a 24. března 2013 se v Praze bude konat již 20. cestovatelský festival KOLEM SVĚTA, který přivítá mnoho známých tváří. Cestovatelé a fotografové na festivalu představí své...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top