Cestování

1. únor 2013

Tipy kam vyrazit na rande v zimě

Kam na rande?Láska nikdy nespí, dokonce ani v zimě. Vždyť kdo by nechtěl v zimních měsících vyrazit na rande a prozářit si tak mrazivé, smutné a šedivé dny? Že se vaše polovička nebo vyhlídnutý objev k něčemu takovému nemá? Pozvěte ho na rande sami, my vám poradíme kam.

1. Bruslení na kluzišti

Kluziště je téměř ideální místo, kam s vaší polovičkou vyrazit. V Praze naleznete velké množství ledových ploch, přičemž některé z nich nabízejí dokonce i večerní bruslení či bruslení pod širým nebem. Pokud nevlastníte brusle, nezoufejte, protože ty se dají na většině kluzišť půjčit. A pokud vás trápí skutečnost, že na bruslích nezáříte jako pan Pljuščenko, tak to pusťte z hlavy, protože takových jako on je málo a na veřejných kluzištích byste je našli jen stěží.

2. Sáňkování

Ten, kdo tvrdí, že ho při pohledu na zasněžený kopec nenapadne, jaké by to bylo sjet ho dolů, musí lhát, protože tato radost z dětství zůstala snad každému z nás. A pokud se o ni podělíte i s někým vám blízkým, určitě nebudete litovat. Vždyť kdo by si nechtěl připomenout bezstarostnost dětství a jen tak si zadovádět ve sněhu? Mezi kopce, na které můžete zavítat, patří například Petřín (zde můžete potkat i lyžaře či snowboardisty), Riegrovy sady, Letná či Vítkov.

3. Bobová dráha

Vyrazte si provětrat hlavu a užít zábavu na bobovou dráhu v Praze na Proseku. Až se dostatečně vyřádíte, můžete si dát něco dobrého v restauraci Bobová dráha.

4. Motokáry

Chcete být se svým pozváním na rande opravdu originální a také si být jisti, že bude vaše polovička na toto rande dlouho vzpomínat? Pak ji pozvěte na motokáry. Zažijete něco jedinečného, v žilách vám bude kolovat adrenalin a zajisté si o tomto zážitku budete ještě dlouho povídat. Navštívit můžete například závodiště na Černém Mostě, v Letňanech či Radotíně.

5. Laser game

Jak již samotný název napovídá, jedná se o hru, která má co do činění s laserem, tedy přesněji řečeno s laserovou pistolí. Na začátku hry budete vybaveni speciální elektronickou vestou, na niž je napojena laserová pistole a pak vás už jen čeká samotný boj v temné aréně, kde se budete snažit zasáhnout soupeře a zároveň se udržet co nejdéle ve hře. Hra je velice zábavná a ten, kdo má rád akci a nechybí mu smysl pro humor, si tento druh zábavy jistě užije.

6. Rozhledny, hvězdárny, Žižkovský vysílač

Povzneste se blíž k oblakům a společně obdivujte krásy zasněžené Prahy. Pokud navštívíte Žižkovský vysílač, můžete kromě výhledu také objevit jeho nově zrekonstruovanou tvář a v oblacích třeba poobědvat či povečeřet. A co se týká hvězdáren, tak je obecně známo, že vesmírem se nechá unést téměř každý.

7. Botanická zahrada

Další možností kam zajít, je botanická zahrada. Obzvláště pak pro milovníky tepla a krásných rostlin, ale výlet tropickou přírodou pravděpodobně potěší úplně každého.

8. Kavárna

Co zahřeje lépe než lahodná horká káva? A pokud si ji vychutnáte ve společnosti někoho výjimečného, budete na tyto společně strávené chvíle vzpomínat ještě dlouho a s úsměvem.
Hlavní město je navíc kavárnami přímo nabité, a tak můžete vybírat z opravdu široké škály interiérů, názvů a v neposlední řadě nevšedních a kvalitních káv.

9. Kino

I když  je kino jedním z nejobvyklejších míst, kam páry vyrážejí na schůzku, stále má něco do sebe. Stačí vybrat dobrý film, koupit popcorn a po skončení promítání ještě pozvat svůj protějšek na skleničku, abyste si navzájem mohli sdělit dojmy z filmu.

10. Večerní prohlídky v zoo

Příznivci randění ve večerních hodinách jistě přivítají možnost večerní návštěvy zoo.
Během této prohlídky nahlédnete do chodu zoo po setmění,  což je nevšední zážitek i pro ty, kdo mají zoo prošlápnutou křížem krážem.Vzhledem k omezené kapacitě prohlídek je třeba se předem objednat. Více informací naleznete na stránkách pražské zoo.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Pneumatiky pro každé auto

  Pneumatiky nejsou žádná věda, i když by se to tak na první pohled mohlo zdát. Pneumatiky musí být kvalitní a mít správnou velikost a výšku dezénu. Pro zimní i letní období musíme volit speciální...

 • Autem do města i terénu?

  Trendem posledních let při výběru automobilu do města se stále častěji stávají vozy z kategorie SUV nebo přímo terénní. Jedním z hlavních reprezentantů této třídy je Land Rover. Člověk si představí...

 • Celý Václavák bez aut jednou za měsíc

  V neděli 6. května se letos již podruhé uzavře na jeden den Václavské náměstí automobilové dopravě. Václavák bez aut si budou moci návštěvníci užívat již od 8.00 do 18.00 hodin. V 10:00 hodin začne i...

 • Cestovatelský festival Kolem Světa

  Ve dnech 23. a 24. března 2013 se v Praze bude konat již 20. cestovatelský festival KOLEM SVĚTA, který přivítá mnoho známých tváří. Cestovatelé a fotografové na festivalu představí své...

Mezi námi

top