Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Cestování

11. prosinec 2012

Dovolená jako vánoční dárek

Dovolená řeckoVánoce se blíží a skříň, do které schováváte dárky, stále zeje prázdnotou. Venku napadl sníh, teploměr ukazuje několik stupňů pod nulou a vy nebo vaši nejbližší byste se tak rádi ohřáli i někde jinde než doma u ústředního topení. Zdá se vám, že Vánoce a teplo nejdou dohromady? To je omyl.

Přestože v České republice se pravděpodobně v letošním roce teplotních rekordů nedočkáte,  a pokud ano, tak spíš těch opačných, než jaké byste si přáli, existují místa, kde se i uprostřed zimy můžete ohřát. Takovými místy nejsou jen sauny, ale i některé jižnější země.

Právě do těchto zemí můžete vyrazit i v těch největších mrazech či sychravých dnech za teplem a za sluncem  - a za sluncem doslova, pokud si zvolíte např. takovou destinaci, jakou je Turecko. Jeho obyvatelé si totiž v minulosti našli mnoho způsobů, jak vyjádřit lásku ke slunci v různých symbolech. Samotný název jejich vlasti (Anatolie) znamená „Země matky slunce“. Dovolená v Turecku je tedy zárukou, že se sluncem potkáte.

Vyrazit je však možno i do jiných a neméně zajímavých zemí. Např. dovolená v Řecku je ideální pro všechny, kteří se zajímají o historii, archeologii a architekturu, pro všechny, kteří si touží odpočinout a vyzkoušet si alespoň na několik dní poklidný řecký styl života.

Pokud si tedy chcete odpočinout nejen od zimy a třeskutých mrazů, ale i od civilizace, vyrazte na dovolenou na některý z ostrovů. Dovolená na Korfu, ostrovu plném zeleně, vám dá zapomenout na všední starosti. Nekonečné háje olivovníků, mandloní, cypřišů i vonných eukalyptů ukrývají malebné, vesničky i kláštery, jejichž zdi v sobě nesou staletá tajemství. Ostrov Korfu je právem považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů ve Středomoří.

Chcete-li tedy udělat radost sobě nebo svým blízkým, kupte letos místo ponožek jako vánoční dárek dovolenou. Vždyť co je v dnešní uspěchané době lepším dárkem než příležitost k odpočinku a relaxaci.

Komentáře  

 
# Cestování po ŘeckuCestovatelka 2012-12-19 15:35
Taky bych chtěla dostat takový vánoční dárek jako je cesta na Korfu. Právě takové městečko/vesnic e jako je na fotce je mým snem. Tchýně se tchánem létají pravidelně do Řecka, ale celé dny se placatí jen na pláži nebo na hotelu a vůbec se nezajímají, co je kolem nich.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Pneumatiky pro každé auto

  Pneumatiky nejsou žádná věda, i když by se to tak na první pohled mohlo zdát. Pneumatiky musí být kvalitní a mít správnou velikost a výšku dezénu. Pro zimní i letní období musíme volit speciální...

 • Autem do města i terénu?

  Trendem posledních let při výběru automobilu do města se stále častěji stávají vozy z kategorie SUV nebo přímo terénní. Jedním z hlavních reprezentantů této třídy je Land Rover. Člověk si představí...

 • Celý Václavák bez aut jednou za měsíc

  V neděli 6. května se letos již podruhé uzavře na jeden den Václavské náměstí automobilové dopravě. Václavák bez aut si budou moci návštěvníci užívat již od 8.00 do 18.00 hodin. V 10:00 hodin začne i...

 • Cestovatelský festival Kolem Světa

  Ve dnech 23. a 24. března 2013 se v Praze bude konat již 20. cestovatelský festival KOLEM SVĚTA, který přivítá mnoho známých tváří. Cestovatelé a fotografové na festivalu představí své...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top