Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Cestování

20. červen 2012

Letní příměstské tábory v Praze

Příměstské tábory PrahaLéto a prázdniny se kvapem blíží a spolu s nimi rostou i starosti rodičů, jak zajistit svým dětem aktivní a zajímavé prázdniny, na které budou ještě dlouho vzpomínat. To se v dnešní době, kdy většina školáků tráví čas v počítačovém světě, může zdát zcela nemožně, ale opak je pravdou.

Hlavní město Praha nabízí nesmírně širokou škálu volno-časových aktivit, při jejichž nabídce se musí rozzářit oči naprosto každému bez ohledu na věk.  No řekněte nechtěli byste se vydat po stopách dinosaurů, navštívit lanové centrum nebo ujet pryč z Prahy na hrad anebo jen tak do přírody? Myslím, že tomu by odolal jen málokdo, obzvláště pak za skutečnosti, že večer usínáte opět ve své posteli a za novým dobrodružstvím se vydáte až další den.

A právě to je podstata příměstských táborů, přes den aktivní program se zajištěným obědem a lektory. Navečer návrat domů s pokračováním následující den. Pro většinu pracujících rodičů ideální řešení.

Příměstské tábory za posledních pár let zažily obrovský rozmach a nabyly na popularitě. A ono není divu, splňují totiž přesně to, co rodičům s dětmi tak dlouho chybělo.
Rodičům poskytují kromě odborného dozoru také pocit, že jejich  ratolesti tráví čas smysluplně a dětem samotným zpestřují prázdniny nevšedními zážitky, výlety a také jim dokazují, že i prázdniny v Praze mohou být více než skvělé.

I když to ostatně představují již v samotné nabídce programů, která je uzpůsobená tak, aby nalákala děti ve věku od  6 do 16 let bez ohledu na to, zda se jedná o kluky či holky.

Jak takový „tábor při městě“ probíhá?

Ráno, nejčastěji v rozmezí od 7 do 9 hodin (záleží na organizátorovi tábora) svěříte dítě do rukou odborných pracovníků  a vyzvednete si ho v odpoledním čase, nejčastěji mezi pátou a šestou hodinou. O dítě je během dne postaráno co se týče dozoru, programu, ale i oběda.
Pokud se navíc pokazí počasí je zajištěn program náhradní.

Jaké jsou výhody těchto táborů?

Mezi hlavní výhody, které lákají účastníky, patří délka tábora, která se nejčasněji pohybuje v rozmezí tří až čtyř dní. Některé příměstské tábory navíc nabízejí i možnost výběru libovolného počtu dní,  což znamená, že není nutné přihlásit se na všechny nabízené dny, ale prostě jen na ty, které rodičům vyhovují.
Dalším velikým plusem a pro mnoho menších dětí, které se bojí jet na dlouhodobé tábory, také důvodem účasti je skutečnost, že přes noc spí doma ve své posteli a čas s dětmi tráví pouze přes den. Touto cestou se často osmělují v kolektivu a sbírají odvahu trávit čas bez rodičů.

Kolik takový tábor stojí?

Co se týče ceny příměstských táborů, nejedná se o žádné závratné částky, tábory jsou cenově dostupné a úměrně odpovídají službám, které poskytují. Za den zaplatíte v průměru 200 korun, což je za celodenní hlídání, při kterém děti dostanou i oběd opravdu málo.

Kde nalézt nabídku těchto táborů?

Organizací zajišťujících dětské tábory existuje veliké množství a například na internetu jich lze najít víc než dost. Stačí jen do vyhledávače napsat heslo „příměstské tábory Praha“ a ve vteřině naskočí nabídka agentur poskytující tyto služby. Navíc se lze také informovat v domech dětí a mládeže na jednotlivých pražských čtvrtích, neboť právě i tam nabízí hned několik termínů se zajímavými tématy. Stačí jen usednout k počítači a hledat a hledat.

Pokud stále ještě váháte, zda je příměstský tábor tou správnou cestou, kterou na prázdniny hledáte, zkuste se na internetových diskuzích poradit s ostatními rodiči, kteří se zde dělí o své zkušenosti a nabízí tipy na ověřené tábory. 

Příměstské tábory jsou jistojistě otázkou zítřka, neboť již teď poptávka po nich pomalu převyšuje poptávku po táborech klasických, a tak je možné, že tyto tábory „ při městě“ ty klasické časem zcela nahradí.

Komentáře  

 
# Letní příměstské tábory v Praze - City ZoneRoslyn 2019-11-02 11:22
Awesome post.

my web-site: fc2: [censored]://tr ansformkohls.ne t/__media__/js/ netsoltrademark .php?d=freeporn movies.mobi%2ff ree%2f%e5%a0%a4 %e9%98%b2%2f
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Pneumatiky pro každé auto

  Pneumatiky nejsou žádná věda, i když by se to tak na první pohled mohlo zdát. Pneumatiky musí být kvalitní a mít správnou velikost a výšku dezénu. Pro zimní i letní období musíme volit speciální...

 • Autem do města i terénu?

  Trendem posledních let při výběru automobilu do města se stále častěji stávají vozy z kategorie SUV nebo přímo terénní. Jedním z hlavních reprezentantů této třídy je Land Rover. Člověk si představí...

 • Celý Václavák bez aut jednou za měsíc

  V neděli 6. května se letos již podruhé uzavře na jeden den Václavské náměstí automobilové dopravě. Václavák bez aut si budou moci návštěvníci užívat již od 8.00 do 18.00 hodin. V 10:00 hodin začne i...

 • Cestovatelský festival Kolem Světa

  Ve dnech 23. a 24. března 2013 se v Praze bude konat již 20. cestovatelský festival KOLEM SVĚTA, který přivítá mnoho známých tváří. Cestovatelé a fotografové na festivalu představí své...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top