Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Bydlení

9. březen 2013

Kachlová kamna a čím v nich zatopit

Zatíší u kamenJaro se zdá být za dveřmi, ale stále ne a ne překročit práh? Je vám doma zima a při pohledu z okna necítíte žádný hřejivý pocit? Napadlo vás někdy, že nemusíte čekat, až vás zahřejí první jarní paprsky, ale že můžete využít i jiných zdrojů tepla? Co takhle zatopit si doma v opravdových kamnech?

Tradiční kachlová kamna neznamenají jen zdroj tepla, pohody, ale i léty prověřenou tradici a celou řadu dalších výhod. Mezi ty hlavní patří dlouhá doba výhřevnosti při nízké spotřebě paliva. Keramický obklad totiž velmi dobře akumuluje teplo, které pak kachlová krbová kamna postupně uvolňují do místnosti ještě dlouho po vyhasnutí ohně.

Kachlová kamna se však kromě vítaného zdroje tepla ve vaší domácnosti mohou stát i výraznou a ne zrovna obvyklou dekorací, kterou budou všichni návštěvníci právem obdivovat. Vybrat si můžete takový typ, který dobře zapadne do interiéru pokoje. Kachlová kamna jsou totiž k dostání od různých výrobců, různých typů a různých barev. Záleží čistě na vkusu a požadavcích zákazníka, jaká konkrétně si zvolí.

A čím v kamnech zatopit? Jste-li majitelem zahrady či sadu nebo jakéhokoliv pozemku, na kterém rostou stromy, pak je ideální využít jako palivo dřevo. V případě, že potřebuje dřevo nařezat, použijte štěpkovačů. Ty dokážou nařezat větší větve na štěpky, které pak můžete využít právě jako palivo do kamen nebo jako náhradu za mulčovací kůru.

Pro každého majitele zahrady jsou však vhodným pomocníkem nejen výše zmíněné štěpkovače, ale i drtiče větví, které dokážou zpracovat zahradní odpad, který vzniká při pravidelném ošetřování, průřezu či zmlazování stromů. Kvalitní drtiče větví dokážou větve, kůru a větvičky zhodnotit a zpracovat je na jemnou drť, kterou pak můžete snadno vložit spolu s dalším odpadem do kompostu.

Máte-li tedy přebytek dřeva, velký, ale studený dům, určitě neváhejte s koupí kachlových kamen. Uvidíte, že díky nim k vám teplo přijde mnohem dříve než s prvním jarním sluncem.

Komentáře  

 
# Kachlová kamna a čím v nich zatopit - City ZoneErica 2019-08-28 08:46
I have noticed you don't monetize cityzone.cz, don't waste your traffic,
you can earn extra cash every month with new
monetization method. This is the best adsense alternative for any type of website (they
approve all sites), for more info simply search in gooogle: murgrabia's tools

Also visit my web page: BestAlexander: [censored]s://M ightyAmy.blogsp ot.co.uk
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Dřevostavby na klíč

  Uvažujete o stěhování z malého bytu do rodinného domku a rádi byste si nechali postavit dřevostavbu na klíč? Stavební společnost Stavex je skutečným odborníkem na výstavbu těchto typů domů....

 • Firma SWN nabízí krásné schody nejen v ČR

  Krásné a masivní schodiště je vždy srdcem každého domu. Uvažujete, že si postavíte svůj vysněný rodinný dům? Jistě by v něm nemělo v žádném případě chybět výjimečné schodiště, které okouzlí každého...

 • I bazén potřebuje údržbu

  I přesto, že z bazénu plynou povětšinou samé výhody, může se stát, že někdo bude brát jeho údržbu jako jednu z jeho hlavních nevýhod. Po lidech koluje fáma, že udržovat bazén v dobré kondici je velmi...

 • I bydlení potřebuje osvěžit

  Zvažujete čím si udělat radost nebo dopřát rodině společný dárek, který si všichni budou moci užít. Jednou z množností je vybavit svůj dům či byt novým kusem nábytku, který osvěží domácnost, a...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top