Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Film

28. listopad 2012

10.Mezinárodní festival outdoorových filmů

Festival Outdoorových filmůPříznivci adrenalinových, dobrodružných, ale také cestopisných filmů by se měli mít na pozoru, neboť právě v těchto dnech probíhá 10. Mezinárodní festival outdoorových filmů. To, jaké filmy na něm můžete zhlédnout a kde projekce probíhají, vám prozradí následující článek.

Mezinárodní festival outdoorových filmů je svým charakterem největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. V loňském roce putoval festival dvaceti šesti městy a v roce letošním jich je na seznamu dokonce třicet pět (třicet dva českých a tři slovenská). Letošní putování festival zakončí v Praze, a to slavnostním zakončením, které proběhne 8.12.

Festival byl založen již v roce 2003 a od té doby se několikanásobně zvýšila jeho návštěvnost i prestiž. Do soutěže přihlašují své snímky autoři z různých koutů světa, a to jak profesionálové, tak amatéři. I přes tuto odlišnost všechny snímky spojuje originalita a to, že filmy zobrazují skutečné lidské činy či příběhy. Ty jsou pak díky extrémnímu životnímu stylu samotných aktérů často přímo dech beroucí.

Festival je rozdělen do čtyř soutěžních kategorií. V kategorii A lze nalézt snímky týkající se dobrodružných a extrémních sportů - lyžování,  extrémního lyžování, paraglidingu apod.
Kategorie B se týká horolezeckých a horských filmů- expedičního lezení, lezení v ledu, polární expedice… Kategorie C  se zaměřuje na dobrodružné vodní sportovní filmy- rafting, jachting, potápění, surfing…V kategorii D jsou pak filmy cestopisné. Snímky, které se neúčastní soutěže, jsou označovány písmenem N (nesoutěžní film). Konkrétní kategorie je uvedena u každého filmu, což divákovi usnadňuje orientaci v programu.

Do kinosálů se v letošním festivalovém ročníku dostane celkem na osmdesát pět filmů, přičemž do soutěže jich bylo přihlášeno přes sto. Na projekci mohou pražští diváci právě v těchto dnech dorazit do kina Atlas, kde bude festival do 2. prosince. Odtud se přesune do kina Lucerna, kde 8. prosince proběhne slavností zakončení s předáním cen. Čestným hostem tohoto večera bude polský horolezec Krzysztof Wielicki. Tomuto, dnes již šedesáti dvouletému stále aktivnímu sportovci, se v minulosti podařilo zdolat všech čtrnáct osmitisícovek světa a dodnes patří mezi světové ikony horolezectví.

Tento jedinečný festival jistojistě stojí za vidění, a tak neváhejte a zpříjemněte si některý ze zimních večerů právě návštěvou kina. Více informací najdete na stránkách www.outdoorfilms.cz.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • 10.Mezinárodní festival outdoorových filmů

  Příznivci adrenalinových, dobrodružných, ale také cestopisných filmů by se měli mít na pozoru, neboť právě v těchto dnech probíhá 10. Mezinárodní festival outdoorových filmů. To, jaké filmy na něm...

 • Adrenalinová jízda Na divoké vlně

  Premiéra nového filmu Na divoké vlně (Chasing Mavericks) dorazí na plátna kin již 22. listopadu.  Životní příběh talentovaného surfaře Jaya Moriartyho nikoho nenechá v klidu. V hlavní roli se můžete...

 • Atlas mraků: V mnoha ohledech výjimečný film

  Jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku; obsazený hereckými hvězdami, z režisérské dílny trojice kultovních filmařů – Toma Tykwera a sourozenců Andyho a Lany Wachowských, podle knižního...

 • Bloudění Tima Burtona v Temných stínech

  Když 10. května 2012 vstupoval do kin nový počin režiséra Tima Burtona a jeho klasického tandemu spolupracovníků, většina fanoušků zřejmě očekávala další skvělou show navazující na tradici...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top