Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Divadlo

24. říjen 2012

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

Hospoda Na MýtinceMilujete Cimrmana a znáte všechny jeho hry nazpaměť? Pak věřte, že nejste zdaleka jediní, ale že vás je víc. Přesvědčit se o tom můžete v Divadle Járy Cimrmana. V hledišti zde budou sedět diváci, kteří se vždy budou smát ještě o pár vteřin dříve, než zazní vtip. Stejně jako vy.

Ten, kdo doposud neobjevil kouzlo Cimrmana, patrně nepochopí, proč by někdo chtěl znovu shlédnout představení, které už viděl milionkrát. Bude-li však mít kterýkoliv Cimrmanův fanoušek možnost navštívit jeho divadlo, nezaváhá ani vteřinu.

Ostatně sehnat lístky na představení není zrovna snadné. Ještě před pár lety nebyly žádnou výjimkou dlouhé fronty před pokladnou divadla. Dnes se boj odehrává ve virtuálním prostředí. Online rezervace vstupenek na příští měsíc, probíhají vždy zhruba od poloviny měsíce předcházejícího (na listopad jsou rezervace možné od 18. října od 17:00 hod, na prosinec od 19. listopadu od 17:00 hod.) Nezřídka se stane, že některé z představení je vyprodané během několika prvních minut.

Toho, kdo v boji o lístky zvítězí, čeká v divadle nezapomenutelný zážitek. Již v předsálí na něj dýchne cimrmanovský duch, a to díky různým fotografiím vystaveným na zdech.  Jejich prohlížení divákům zpříjemní klavírista. Do sálu tak všichni vcházejí v dobré náladě a hlavně naladěni na cimrmanovskou notu.

Se zvedající se oponou se zvednou i koutky úst všem divákům, a to díky tomu, že začne ta nejzábavnější přednáška, na které kdy diváci byli. O nic méně vtipná není ani následující hra. Je jen na divácích, jaké konkrétní představení si vyberou. V Žižkovském divadle Járy Cimrmana totiž prakticky neexistují derniéry. Herci vystupují jak s hrami staršími (např. s Dobytím severního pólu, Lijavcem či Němým Bobšem), tak s těmi nejnovějšími (České nebe).

Prostředí divadla je útulné a intimní. Po jeho návštěvě máte pocit, jako kdybyste se právě sešli se svými nejbližšími přáteli v jejich obývacím pokoji a strávili s nimi velice příjemný a veselý večer.  Jedinou nevýhodou je to, že počet diváků, kteří mohou navštívit jednotlivá představení, je omezený. S koupí vstupenek si tedy raději pospěšte.

Foto: Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

Komentáře  

 
# to snad ne...Honza 2012-12-07 22:19
Nevím, jak to vidí ostatní, ale když jsem zjistil, že tam teď vystupuje Kotek tak jsem málme spadl ze židle :(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • BUFO bláznivě a fantasticky

  Ten, kdo zašel 28. 10.2013 do Divadla v Dlouhé, měl možnost zažít podvečer státního svátku trochu jinak – bláznivě, fantasticky, poeticky, ale především s úsměvem na tváři a obdivem v očích. O...

 • Čarokraj, nová opera v Národním divadle

  Od 14. ledna 2012 můžete v Národním divadle zhlédnout novou rodinnou operu Čarokraj, inspirovanou knihou Geralda Durrella Mluvící balík z roku 1974. Opera vznikla pod režijní taktovkou Petra Formana...

 • Deadline aneb Smrtelná křeč v Ypsilonce

  Byla to jistě touha po inovativním přístupu, který by řešil vážné fenomény současné generace, co vedlo Ypsilonku k uvedení hry Braňo Holička Deadline. Inscenace má hluboký nápad, ve kterém se však...

 • Divadelní komedie Drahouškové

  Tento měsíc nám přinesl pravé nefalšované zimní počasí, slunečního svitu, tak nezbytného pro podporu naší dobré nálady, je poskromnu a naše aktivita se ve většině případů omezuje jen na běžnou...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top