Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Divadlo

23. říjen 2012

Zajděte si na Štiku k obědu

Divadlo Štika k oběduInscenaci, kterou uváděly pražské scény a která byla natolik oblíbená, že putovala na několik výletů i do dalších měst, můžete shlédnout např. v Divadle U Hasičů. Pokud si potřebujete odpočinout, chcete se zasmát či vidět některá z hereckých es, pak je Štika k obědu to pravé menu pro vás.

V představení Štika k obědu excelují čtyři přední české herecké hvězdy: Květa Fialová, Libuše Švormová, Naďa Konvalinková a Václav Postránecký. Právě poslední jmenovaný celé představení zahajuje okouzlujícím způsobem, a to kramářskou písní, jejíž části se posléze prolínají celou hrou.

„Slyšte, mládenci a panny krásné,
starou píseň v novém vydání.
Když ji zpívám, obecenstvo žasne,
někdy se i vzbudí ze spaní.“

Hra je zasazena do roku 1838. Tři sestry Heckendorfovy, všechny staré panny, tráví jako každý rok letní měsíce na svém venkovském sídle. Všechny jsou bohaté a zajištěné díky vlastnictví akcií slavného pivovaru, avšak povahově jsou každá dočista jiná.

O jejich spokojenost se již mnohá léta stará sluha Rudolf, který zastává všechny možné práce od stěhování nábytku, až po nákupy, úklid a vaření. Ke svému (ne)štěstí zastává i práce charakteru osobnějšího. Po desítkách let ve službách sester se rozhodne, že je načase dostat za všechny roky příkoří, která mu jeho práce přinášela, sestrami slibovanou odměnu. To se však Šarlotě, Klementině ani Cecilii hrubě nelíbí, a proto vymyslí plán, jak se svého služebníka zbavit. Nicméně nic není tak jednoduché, jak to vypadá. Nakonec se s  jedy a otravami na venkovském sídle dočista roztrhne pytel a úplně každý může být tím otráveným.

Zda se sestrám podaří zbavit se chudáka sluhy, či vymyslí-li Rudolf chytrý plán, jak uniknout nástrahám sester, to vám neprozradím. Inscenace Štika k obědu je jednou z her, které stoprocentně stojí za to vidět naživo, a prozrazovat nyní závěr by vám dočista zkazilo váš zážitek. Věřte, že budete v průběhu hry hodně přemýšlet, kdo na koho nastražil kterou past a budete si lámat hlavu s tím, jak to celé dopadne.

Štiku k obědu můžu jenom doporučit – je to hra vtipná, inteligentní a s výborným obsazením. Zajděte na ni ale sami, děti nechte doma, spoustu vtipů by totiž nemusely pochopit a asi by celou hru nedokázaly patřičně ocenit. Vy ale neváhejte ani vteřinku!

Autory hry jsou Wolfgang Kohlhaase a Rita Zimmerová, překládal Ota Ornest a režie se ujal Pavel Háša. Představení je dlouhé zhruba dvě hodiny.

Foto: www.bezzabradli.cz 

Komentáře  

 
# potvrzujiZuzy 2012-10-31 12:38
Taky jsem štiku viděla a můžu vše napsané jenom potvrdit.:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Výsledky aktivátoru návnady Dynamite v praxiChrista_Bezemer 2018-07-06 14:05
Jak Dynamite funguje? V letech 2005-2015 byl při světových soutěžích v rybaření tento stimulant považován za povolenou návnadu. To povrzují i rybáři z Norska, Polska, Ruska či Kanady – tento aktivátor přinesl těm, kdo ho vyzkoušeli, výborné výsledky. Názorům těchto odborníků můžete věřit, naopak nevěřte negativním reakcím těch, kdo tvrdí, že by se neměl používat. popisný Kapři (ale i jiné ryby) na ni reagují okamžitě, jako by to pro ně byla přirozená potrava. Je však velmi měkká, proto nelze použít pro chytání s těžkými zátěžemi na položenou, neboť by pravděpodobně nepřečkala nához. K tomu je vynikající tvrdší větší verze. Ta je mnohem více selektivnější, přesto neztrácí na účinnosti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Zajděte si na Štiku k obědu - City ZoneKassandra 2018-10-29 11:04
I have noticed you don't monetize your page, don't
waste your traffic, you can earn additional bucks every month.

You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

my blog :: BestManie: [censored]s://M ightyCedric.blo gspot.co.uk
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Zajděte si na Štiku k obědu - City ZoneEtta 2020-03-17 05:05
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as
though you relied on the video to make your point.

You obviously know what youre talking about,
why throw away your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something enlightening to read?Take a look at my homepage - kleinanzeigen deutschland: [censored]://ka ufenverkauf.eu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Zajděte si na Štiku k obědu - City ZoneJudson 2020-03-18 07:19
Wow, that's what I was seeking for, what a material! existing
here at this weblog, thanks admin of this website.


Feel free to visit my web page; petites annonces gratuites: [censored]://ac hetervendre.eu/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • BUFO bláznivě a fantasticky

  Ten, kdo zašel 28. 10.2013 do Divadla v Dlouhé, měl možnost zažít podvečer státního svátku trochu jinak – bláznivě, fantasticky, poeticky, ale především s úsměvem na tváři a obdivem v očích. O...

 • Čarokraj, nová opera v Národním divadle

  Od 14. ledna 2012 můžete v Národním divadle zhlédnout novou rodinnou operu Čarokraj, inspirovanou knihou Geralda Durrella Mluvící balík z roku 1974. Opera vznikla pod režijní taktovkou Petra Formana...

 • Deadline aneb Smrtelná křeč v Ypsilonce

  Byla to jistě touha po inovativním přístupu, který by řešil vážné fenomény současné generace, co vedlo Ypsilonku k uvedení hry Braňo Holička Deadline. Inscenace má hluboký nápad, ve kterém se však...

 • Divadelní komedie Drahouškové

  Tento měsíc nám přinesl pravé nefalšované zimní počasí, slunečního svitu, tak nezbytného pro podporu naší dobré nálady, je poskromnu a naše aktivita se ve většině případů omezuje jen na běžnou...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top