Aktuality

4. prosinec 2012

Mikuláš a čerti jsou opět tady

MikulášDrazí rodiče, máte doma zlobivé ratolesti, které potřebují postrašit nebo naopak pochválit a uchlácholit? Rádi byste navštívili pražské zákoutí a přitom narazili na důstojného Mikuláše, krásného andílka a ďábelského čerta? Tak to máme dobrou zprávu.

Tradiční mikulášské slavnosti se konají i tento rok a budou stát za to. První adventní neděle se blíží a s ní také kulturní akce, na které můžete vyrazit s celou rodinou. Měli byste si však dobře hlídat všechny členy rodiny - od nejmladších až po kmety. Pražské mikulášoviny neznají meze. Od tradičních dětských překvapení můžete putovat přes ty nejneobvyklejší a nejzábavnější akce, které jste kdy zažili. Důstojného pána je totiž možné potkat na každém rohu. Ať jde o hrátky, nadílky, hodokvasy nebo tajemné návštěvy pekla, vždy narazíte na naši slavnou trojici. Den 5. prosince jednoduše nutí k oslavám, přestože se nám jméno Mikuláš v kalendáři objeví až 6. prosince. Nadšenci mikulášovin mohou mít radost. Slavit mohou celý týden, protože akcí je víc než dost. Mikuláš s čertem a andělem jsou po roce opět tady!

HURVÍNKŮV MIKULÁŠ

Od neděle 2. prosince až do pátku 7. prosince si užijeme zábavu s oblíbenými loutkami Hurvínka, Spejbla, Máničky a Bábinky. Dejvické Divadlo Spejbla a Hurvínka opět přišlo s tematickou pozvánkou. Naše čtveřice si pro všechny připravila mikulášský speciál, kterým potěší nejen děti, ale také rodiče. Stejně tak jako všechny děti, čekají také Hurvínek s Máničkou na vysokého pána s plnovousem. Jenže taťulda  tomu zase jednou dá! Úplně na všechno zapomene  a bude to muset napravit... Oficiální stránky divadla www.spejbl-hurvinek.cz.

MIKULÁŠSKÝ COUNTRY BÁL

Oslavy přece nejsou jen pro děti! Kulturní centrum Novodvorská připravilo pondělní nadílku v podobě pořádného rance hudby. Už 3. prosince se od 19:30 hodin rozezní rytmy westernových čtverylek, country stepu a square dance. Za doprovodu amerického lektora se mistrem tance stane každý. Budete mít také příležitost náležitě oslavit již 25leté působení kapely Nota bene. Taneční skupina Caramella zároveň předvede svou zbrusu novou choreografii kankánu z Francie. A nebude chybět ani soutěž! Týdenní pobyt pro dva ve westernovém městečku Šiklův mlýn, bude chtít vyhrát každý. Podrobné informace o celém programu naleznete na: www.kcn.cz.

MIKULÁŠ NA LEDĚ

Sportem ku zdraví! Jak lépe oslavit Mikuláše než pořádnou dávkou zábavy a pohybu. Tesla Arena na Výstavišti si na 3. prosinec připravila jedinečný program pro děti. Od 16. do 18. hodin si s sebou můžete přinést i brusle. Ale pozor! Nezapomeňte na teplé oblečení. Nápoje i občerstvení budou k dispozici zdarma. Místo konání naleznete na adrese Za Elektrárnou 419, Praha 7, v bývalé hale Areny HC Sparta Praha. Nenechte si ujít sport, zábavu a jedinečnou možnost projíždět se po ledě našich sportovců. 

MIKULÁŠSKÝ PRŮVOD

Každoroční výprava na Chodově se koná  5. prosince od 18.00 hodin. Mikulášského průvodu se může zúčastnit úplně každý. Kočárky, vozíky nebo čtyřnozí mazlíčci se mohou přidat také. Celá túra je dlouhá necelý kilometr. Začíná se na Hájích u Komunitního centra Matky Terezy. Celá událost bude ukončena velice populárním umění Sand Art Show. Sypaný písek se vám rozhodně postará o zábavu i nezapomenutelný zážitek. Kontaktní adresa kulturního centra je www.kczahrada.cz.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lifestyle

Jaké podlahy zvolit do bytu?

Hezké podlahy patří ke každému interiéru. Vybrat tu správnou, která bude jednak funkční a jednak designově povedená, nemusí být vůbec jednoduché. Při tom, kolik druhů se dnes na trhu nachází, může trvat poměrně dlouho, než zvolíte ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Podívejme se proto na konkrétní typy a jejich výhody podrobněji.

Číst dál...

Prodloužení trasy metra A

Metrem z centra Prahy na západ? Můstek, Staroměstská, Malostranská, Hradčanská, Dejvická a dál už nic? Okamžik, kdy se toto změní a metro pojede z Dejvické až do Motola, se pomalu blíží. Zprovoznění nově budovaného úseku Dejvická – Motol se předpokládá v závěru roku 2014.

Číst dál...

Mezi námi

top