Aktuality

25. červenec 2012

Jak vybírat slevový server?

Napsal Reklamní sdělení

Univerzita SlevomatProdávat zboží na internetu se pokouší snad každý. Jedním z nejefektivnějších nástrojů jsou hromadné slevy. I ty ale nemusí vůbec fungovat, pokud zvolíte špatnou strategii a špatný server. Hromadné nakupování se slevou jako marketingový nástroj se u nás objevilo teprve před několika lety.

Podle očekávání se ale velmi rychle ujalo. Češi totiž mají slevy ve velké oblibě. Logicky se také vyrojilo obrovské množství slevových portálů. Jak se v nich má člověk zorientovat?


Princip hromadného nakupování

Nákupní strategie založená na hromadné slevě zažila největší boom teprve v roce 2005 v USA. Původně se jednalo o obchodní koncept, který paradoxně přišel z Čínské lidové republiky.

  1. Internetový server si s obchodníkem domluví slevu (minimálně 40%) na jeho služby či zboží. Podmínkou je určitý minimální počet zákazníků.
  2. Nabídka se objeví na stránkách serveru.
  3. Jakmile se přihlásí dostatečný počet zájemců, akce je platná. Slevové akce bývají časově omezené, většinou na 1-3 dny.
  4. Zákazník má slevu, prodejce nové zákazníky a server provizi.

Zde je několik základních rad, podle kterých byste měli vybírat vhodný portál pro propagaci vašich produktů.

Sestavení nabídky

Nejdůležitějším krokem je správné sestavení celé nabídky. Nejde jenom o samotnou slevu. Nabídka musí být především jednoduchá a srozumitelná. Na první pohled musí být jasné, co nabízíte.
Dobré je také propagovat známou značku, o které už lidé slyšeli. Pokud je váš produkt neznámý, nespasí vás ani velká sleva. Je dobré se řídit aktuální situací na trhu. U dobrého slevového serveru vám s tím poradí obchodní specialista.
Pokud se slevová akce povede, počítejte s velkým náporem. Připravte na to všechny zaměstnance, včetně zákaznické podpory, která musí zvládat zodpovídat všechny dotazy. Nic se nesmí přehánět. V žádném případě nenabízejte něco, co pak nemůžete splnit. Držte se svých vlastních limitů prodeje.
Cílem slevové akce je získat stálé zákazníky, kteří se budou vracet. Proto musí zákazníci s voucherem dostat stejný servis, jako ostatní. Jinak se totiž celá akce obrátí proti vám.

Kvalita portálu

Výše provize serveru také není všechno. Ověřte si, odkud portál získává návštěvníky. Slevové agregátory například vypadají jako kvalitní servery. Ve skutečnosti ale lákají jenom „lovce slev“, tedy návštěvníky, kteří hledají jenom slevy, a stálí zákazníci z nich nikdy nebudou.

Celkově je dobré sledovat reputaci serveru. Přímo na stránkách serveru by měl být počet prodaných voucherů a reference od spokojených obchodních partnerů. Velké slevové portály osloví denně stovky tisíc lidí. Čím větší web, tím více potencionálních zákazníků.

Další služby

Pro úspěšnou slevovou akci potřebujete víc, než stovky tisíc návštěvníků a velkou slevu. Vybírejte si servery, které nabízí další podpůrné služby. Základem je zákaznická linka, která aktivně řeší vaše problémy přímo během akce.
Klíčové mohou být také podpůrné propagační služby. Kvalitní texty a grafika jsou pro většinu nabídek naprosto zásadní.

Zajímají vás i další tipy a rady, jak vybrat dobrý slevový portál? Navštivte internetovou univerzitu od Slevomatu, největšího českého slevového portálu. Série videonávodů vám poradí, jak sestavit efektivní slevovou kampaň.

Komentáře  

 
# Miluju SlevomatKarel 2013-09-03 19:57
Díky Slevomat.cz a suepr stránkám o ([censored]://w ww.slevove-info .cz/) jsem ušetřila několik tisíc za nákupy díky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lifestyle

Šikovný zubař se bude po vánočních svátcích náramně hodit

Vánoce už klepou na dveře a s nimi přichází i období pojídání sladkostí, popíjení koktejlů plných cukru a také zvyšující se šance na vznik zubního kazu či zadělání si na jiný neduh v ústech. Nic takového samozřejmě nechceme přivolávat, pokud se však nějaká potíž o či po svátcích přeci jen dostaví, je třeba se dostavit k zubaři, který od bolesti a trápení uleví.

Číst dál...

Běh pro gorily s úsměvem a dobrým pocitem

V sobotu 2. června se v pražských ulicích konal 3. ročník Běhu pro gorily, charitativní akce pro záchranu goril nížinných, kterou pořádá Hlavní město Praha ve spolupráci s pražskou Zoo. Charitativní běh se poprvé konal v roce 2003 v Londýně a následovala další světová města.

Číst dál...

Mezi námi

top